T520V157M004ATE025
Mfr.Part #
T520V157M004ATE025
Description
CAP TANT POLY 150UF 4V 2917
Height :
1.9mm
Capacitance :
150µF
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Number of Terminations :
2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Tolerance :
±20%
Termination :
SMD/SMT
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Leakage Current :
60μA
Depth :
4.3mm
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
Life (Hours) :
2000 hours
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mount :
Surface Mount
Published :
Voltage - Rated DC :
4V
Length :
7.3mm
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PUNCHED PLASTIC, 7 INCH
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
0.1
HTS Code :
EAR99
Resistance :
25mOhm
Ripple Current :
700mA
Dissipation Factor :
10 %