T520V156M025ATE090
Mfr.Part #
T520V156M025ATE090
Description
CAP TANT POLY 15UF 25V 2917
Leakage Current :
0.038mA
Height Seated (Max) :
0.075 1.90mm
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Mount :
2
Life (Hours) :
2000 hours
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
V
Published :
Capacitance :
15μF
Length :
7.3mm
Ripple Current :
1400mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
25V
Radiation Hardening :
No
Depth :
4.3mm
Dissipation Factor :
10 %
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PUNCHED PLASTIC, 7 INCH
Packaging :
Cut Tape (CT)
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
90mOhm @ 100kHz