T520U686M006ATE070
Mfr.Part #
T520U686M006ATE070
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Description
CAP TANT POLY 68UF 6.3V 2312
Tantalum - Polymer Capacitors
Leakage Current :
0.043mA
Length :
6mm
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Manufacturer Size Code :
U
Series :
KO-CAP® T520
Case Code (Metric) :
Tan Delta :
0.08
Depth :
3.2mm
HTS Code :
Height :
1.5mm
Dissipation Factor :
8 %
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Voltage - Rated DC :
6.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Terminal Shape :
J BEND
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Molded
Termination :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Published :
Resistance :
70mOhm
Tolerance :
±20%
Pbfree Code :
yes
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
Capacitance :
68µF