T520D337M006ATE0257280
Mfr.Part #
T520D337M006ATE0257280
Description
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
Packing Method :
TR, 13 INCH
Operating Temperature :
-55°C~105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Polarity :
Polar
Leakage Current :
0.2079mA
Tolerance :
±20%
Ripple Current :
750mA
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
7.3mm
Dissipation Factor :
10 %
2
Height :
2.8mm
Depth :
4.3mm
Factory Lead Time :
23 Weeks
0.1
JESD-609 Code :
e3
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
330µF
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
KO-CAP® T520
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Rated :
6.3V
Feature :
GENERAL PURPOSE
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6.3V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C