T520D337M004ATE045
Mfr.Part #
T520D337M004ATE045
Description
CAP TANT POLY 330UF 4V 2917
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
45mOhm @ 100kHz
Capacitance :
330µF
ECCN Code :
EAR99
Dissipation Factor :
10 %
Tolerance :
±20%
Tan Delta :
0.1
Dielectric Material :
Tantalum
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Pbfree Code :
yes
Lead Free :
Lead Free
Depth :
4.3mm
Published :
HTS Code :
D
Case Code (Metric) :
Polarity :
Polar
Number of Terminations :
2
Life (Hours) :
2000 hours
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Surface Mount
Length :
7.3mm
Voltage - Rated DC :
4V
Type :
Molded
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Termination :
SMD/SMT
Leakage Current :
132μA
Series :
KO-CAP® T520
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Height :
3.1mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ripple Current :
600mA