T520D227M2R5ATE007
Mfr.Part #
T520D227M2R5ATE007
Description
CAP TANT POLY 220UF 2.5V 2917
Capacitance :
220μF
Leakage Current :
0.055mA
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±20%
Termination :
SMD/SMT
Lead Free :
Lead Free
Dissipation Factor :
10 %
Series :
KO-CAP® T520
Height :
3.1mm
ECCN Code :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7mOhm @ 100kHz
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Life (Hours) :
2000 hours
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Voltage - Rated DC :
2.5V
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Length :
7.3mm
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Polar
HTS Code :
Feature :
GENERAL PURPOSE
Depth :
4.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Published :
Ripple Current :
5700mA
Resistance :
7mOhm