T520D227M010AHE018
Mfr.Part #
T520D227M010AHE018
Description
CAP TANT POLY 220UF 10V 2917
Stock
500
In Stock :
500
EAR99
Depth :
4.3mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Polarity :
Polar
Tolerance :
±20%
Leakage Current :
0.22mA
Height :
2.8mm
Dissipation Factor :
10 %
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
JESD-609 Code :
e0
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Reach Compliance Code :
not_compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Number of Terminations :
2
Series :
KO-CAP® T520
Length :
7.3mm
HTS Code :
Voltage - Rated :
10V
Ripple Current :
3500mA
Manufacturer Size Code :
D
Feature :
GENERAL PURPOSE
Pbfree Code :
No
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Capacitance :
220μF
Published :
2016
Factory Lead Time :
17 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
18mOhm @ 100kHz