T520D227M006AHE050
Mfr.Part #
T520D227M006AHE050
Description
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917
Tolerance :
20%
Radiation Hardening :
No
Depth :
4.3mm
Terminal Shape :
J BEND
Packaging :
Tape and Reel
Pbfree Code :
No
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50mOhm
Package / Case :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6.3V
Dissipation Factor :
10 %
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PUNCHED PLASTIC, 7 INCH
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn90Pb10)
Length :
7.3mm
Polarity :
Polar
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Feature :
Ripple Current :
2100mA
Capacitance :
220μF
Max Operating Temperature :
105°C
Min Operating Temperature :
-55°C