T520D227M004ATE012
Mfr.Part #
T520D227M004ATE012
Description
CAP TANT POLY 220UF 4V 2917
Stock
316
In Stock :
316
Length :
7.3mm
Case Code (Metric) :
7343
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12mOhm @ 100kHz
Depth :
4.3mm
Tan Delta :
0.1
Polarity :
Polar
Life (Hours) :
2000 hours
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Termination :
SMD/SMT
Leakage Current :
0.088mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Rated DC :
4V
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Mount :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~105°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Height :
3.1mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Capacitance :
220μF
Pbfree Code :
yes
Lead Free :
Lead Free
Published :
2005
Series :
KO-CAP® T520
Dissipation Factor :
10 %
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR, 7 INCH
Type :
Molded
Radiation Hardening :
No
Ripple Current :
1075mA
Manufacturer Size Code :
D
Resistance :
12mOhm