T520D157M006ATE006
Mfr.Part #
T520D157M006ATE006
Description
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2917
EAR99
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
6.3V
Packing Method :
TR, 7 INCH
Mounting Feature :
Surface Mount
Number of Pins :
2
Width :
4.3mm
Leakage Current :
0.0945mA
Capacitance :
150µF
Tolerance :
20%
Max Operating Temperature :
105°C
Length :
7.3mm
Dielectric Material :
Tantalum
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6mOhm
Polarity :
POLARIZED
Terminal Shape :
J BEND
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C