T520D157M006ASE025
Mfr.Part #
T520D157M006ASE025
Description
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2917
Tantalum - Polymer Capacitors
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±20%
Feature :
GENERAL PURPOSE
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Mount :
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Life (Hours) :
2000 hours
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
2917 (7343 Metric)
Series :
KO-CAP® T520
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Rated DC :
6.3V
Tan Delta :
0.1
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Leakage Current :
0.095mA
Ripple Current :
800mA
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Lead Free :
Contains Lead
HTS Code :
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
150µF