T520D156M025ATE0607280
Mfr.Part #
T520D156M025ATE0607280
Description
CAP TANT POLY 15UF 25V 2917
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Leakage Current :
0.038mA
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60mOhm @ 100kHz
HTS Code :
Length :
7.3mm
Capacitance :
15μF
Series :
KO-CAP® T520
Manufacturer Size Code :
D
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tan Delta :
0.1
Factory Lead Time :
17 Weeks
Voltage - Rated :
25V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Ripple Current :
1900mA
Type :
Molded
Feature :
GENERAL PURPOSE
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Surface Mount :
yes
Width :
4.3mm