T520D156M025AHE080
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T520D156M025AHE080
Manufacturer
KEMET
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT POLY 15UF 25V 2917
Stock
437
In Stock :
437
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Manufacturer Size Code :
D
Capacitance :
15μF
Height :
2.8mm
Ripple Current :
1700mA
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Length :
7.3mm
Voltage - Rated :
25V
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm @ 100kHz
Type :
Molded
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Tan Delta :
0.1
Depth :
4.3mm
Leakage Current :
0.038mA
Feature :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Pbfree Code :
No
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C