T520C107M006AHE045
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T520C107M006AHE045
Manufacturer
KEMET
Description
CAP TANT POLY 100UF 6.3V 2312
Stock
43
In Stock :
43
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn90Pb10)
Case Code (Metric) :
6032
Max Operating Temperature :
105°C
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
2312
Height :
2.8mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Ripple Current :
1900mA
Length :
6mm
Mounting Feature :
Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Termination :
SMD/SMT
Width :
3.2mm
Terminal Shape :
J BEND
Number of Terminations :
2
Tan Delta :
0.08
Dielectric Material :
TANTALUM (SOLID POLYMER)
Capacitance :
100μF
Pbfree Code :
No
Polarity :
POLARIZED
Leakage Current :
0.063mA