T520B686M006ATE025
Mfr.Part #
T520B686M006ATE025
Description
CAP TANT POLY 68UF 6.3V 1411
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Height :
2.1mm
Dissipation Factor :
8 %
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
1411 (3528 Metric)
Resistance :
25mOhm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
68µF
Depth :
2.8mm
Length :
3.5mm
Leakage Current :
0.043mA
Voltage - Rated DC :
6.3V