T520B157M006ATE045
Mfr.Part #
T520B157M006ATE045
Description
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 1411
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Voltage :
6.3V
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Capacitance :
150µF
Depth :
2.8mm
Leakage Current :
95μA
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Dissipation Factor :
8 %
ESR (Equivalent Series Resistance) :
45mOhm @ 100kHz
Tolerance :
±20%
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
6.3V
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Ripple Current :
1700mA
Height :
1.9mm
Length :
3.5mm
Introducing Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T520B157M006ATE045 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:6.3V, Mounting Type:Surface Mount, Number of Terminations:2, Number of Pins:2, Operating Temperature:-55°C~105°C, Type:Molded, Package / Case:1411 (3528 Metric), T520B157M006ATE045 pinout, T520B157M006ATE045 datasheet PDF, T520B157M006ATE045 amp .Beyond Tantalum - Polymer Capacitors KEMET T520B157M006ATE045 ,we also offer T520A107M006ATE045, F381A226MSA, TCJA107M004R0200, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.