T520B107M2R5ATE025
Mfr.Part #
T520B107M2R5ATE025
Description
CAP TANT POLY 100UF 2.5V 1411
Depth :
2.8mm
Dissipation Factor :
8 %
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Length :
3.5mm
No
Dielectric Material :
Tantalum
Voltage - Rated DC :
2.5V
Mounting Type :
Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Resistance :
25mOhm
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Height :
2.1mm
Capacitance :
100μF