T520A336M006ATE080
Mfr.Part #
T520A336M006ATE080
Description
CAP TANT POLY 33UF 6.3V 1206
Tantalum - Polymer Capacitors
Leakage Current :
21μA
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
33μF
17 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Height :
1.8mm
Polarity :
Polar
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Series :
KO-CAP® T520
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm @ 100kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Pbfree Code :
yes
Ripple Current :
300mA
Dissipation Factor :
8 %
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Surface Mount :
yes
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
HTS Code :
Radiation Hardening :
No
Terminal Shape :
J BEND
Voltage - Rated DC :
6.3V
Tolerance :
±20%
1206 (3216 Metric)
Depth :
1.6mm