SMCJ78CA V6G
Mfr.Part #
SMCJ78CA V6G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Series :
SMCJ
Applications :
Telecom
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
126V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
78V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Breakdown (Min) :
86.7V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
12.5A
Bidirectional Channels :
1
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW