SMCJ43CAHM6G
Mfr.Part #
SMCJ43CAHM6G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Applications :
Automotive
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
22A
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
43V
Power Line Protection :
No
Voltage - Breakdown (Min) :
47.8V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ