SMCJ22A-HF
Mfr.Part #
SMCJ22A-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Manufacturer :
Comchip Technology
Surface Mount
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
42.3A
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Power Line Protection :
No
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Unidirectional Channels :
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Type :
Zener
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.5V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V