SMCJ20CAH
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMCJ20CAH
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-214AB-2
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Vf - Forward Voltage :
3.5 V
Packaging :
MouseReel
Termination Style :
SMD/SMT
Working Voltage :
20 V
Number of Channels :
1 Channel
Package / Case :
DO-214AB-2
Polarity :
Bidirectional
Breakdown Voltage :
22.2 V