SMCJ20A-HF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMCJ20A-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Package / Case
DO-214AB, SMC
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AB
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20V
Power Line Protection :
No
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
46.3A
Voltage - Breakdown (Min) :
22.2V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
32.4V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Unidirectional Channels :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ