SMCJ130A-HF
Mfr.Part #
SMCJ130A-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Description
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AB
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Breakdown (Min) :
144V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
130V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
7.2A
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
209V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW