SMCJ110A-HF
Mfr.Part #
SMCJ110A-HF
Manufacturer
Comchip Technology
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AB
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
8.5A
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
177V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
122V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
110V