SI4694-A10-GM
Mfr.Part #
SI4694-A10-GM
Package / Case
72-VFLGA Exposed Pad
Description
HIGH-PERFORMANCE DRM30 BASEBAND
Product Category :
RF Misc ICs and Modules
Package / Case :
72-VFLGA Exposed Pad
Series :
Automotive, AEC-Q100
Mounting Type :
Surface Mount
Secondary Attributes :
Supplier Device Package :
72-LGA (10x10)
Package :
Tray
RF Type :
GENERAL PURPOSE
Function :
Baseband Coprocessor
Frequency :
Product Status :
Active
Datasheets
SI4694-A10-GM
Surface Mount 72-VFLGA Exposed Pad Baseband Coprocessor - General Purpose
SI4694-A10-GM Overview
SI4694-A10-GM Features
Frequency of -
72-VFLGA Exposed Pad package
SI4694-A10-GM Applications
There are a lot of Skyworks Solutions Inc.
SI4694-A10-GM RF Misc ICs and Modules applications.
  • Phase shifter
  • Cellular base stations
  • Radio links
  • Fixed wireless access
  • Broadband/CATV
  • RF/IF analog multiplexer
  • Balanced modulation
  • Demodulation
  • Synchronous detection
  • Phase detection
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD