SI4692-A10-GM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SI4692-A10-GM
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
72-TFLGA
Datasheet
Download
Description
HIGH-PERFORMANCE DIGITAL RADIO B
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
RF Misc ICs and Modules
Function :
Baseband Processor
Mounting Type :
Surface Mount
RF Type :
GENERAL PURPOSE
Package :
Tray
Secondary Attributes :
Product Status :
Active
Package / Case :
72-TFLGA
Series :
Automotive, AEC-Q100
Supplier Device Package :
72-LGA (10x10)
Frequency :
Datasheets
SI4692-A10-GM
Surface Mount 72-TFLGA Baseband Processor - General Purpose
SI4692-A10-GM Overview
SI4692-A10-GM Features
Frequency of -
72-TFLGA package
SI4692-A10-GM Applications
There are a lot of Skyworks Solutions Inc.
SI4692-A10-GM RF Misc ICs and Modules applications.
  • Phase shifter
  • Cellular base stations
  • Radio links
  • Fixed wireless access
  • Broadband/CATV
  • RF/IF analog multiplexer
  • Balanced modulation
  • Demodulation
  • Synchronous detection
  • Phase detection
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD