SFLMP0500663MX0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFLMP0500663MX0
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 0.066UF 50V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.236Diax0.502L 6.00mmx12.75mm
Temperature Coefficient :
X7R
Physical Dimension :
D6.0XH12.75 (mm)/D0.236XH0.502 (inch)
Thread Size :
M5x0.8
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Panel Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Silver
Number of Functions :
1
Diameter :
6mm
Package / Case :
Axial, Bushing
Insertion Loss (Max) :
70 dB
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Filter Type :
DATA LINE FILTER
JESD-609 Code :
e4
Packaging :
Bulk
Series :
SFLM
Capacitance :
0.066μF
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
PI-TYPE CIRCUIT
Inductance :
0.75 µH
Current :
10A
Factory Lead Time :
11 Weeks
Height :
12.75mm