SFLMC5000151MC0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFLMC5000151MC0
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 150PF 500V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Capacitance :
150pF
Diameter :
6mm
Size / Dimension :
0.236Diax0.502L 6.00mmx12.75mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Package / Case :
Axial, Bushing
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Functions :
1
Published :
Physical Dimension :
D6.0XH12.75 (mm)/D0.236XH0.502 (inch)
Terminal Finish :
Silver
Thread Size :
M5x0.8
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Height :
12.75mm
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Voltage - Rated :
500V
Insertion Loss :
7dB @ 100MHz