SFLML5000152MX0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFLML5000152MX0
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 1500PF 500V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Package / Case :
Axial, Bushing
Insertion Loss :
29dB @ 100MHz
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Packaging :
Bulk
Capacitance :
1500pF
Terminal Finish :
Silver
Current :
10A
Mounting Type :
Panel Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Physical Dimension :
D6.0XH12.75 (mm)/D0.236XH0.502 (inch)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
12.75mm
Temperature Coefficient :
X7R
Additional Feature :
L-C-TYPE CIRCUIT
Thread Size :
M5x0.8
Size / Dimension :
0.236Diax0.502L 6.00mmx12.75mm
Diameter :
6mm
Series :
SFLM
Tolerance :
±20%
Inductance :
0.5 µH
Operating Temperature :
-55°C~125°C