SFLML0500473MX0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFLML0500473MX0
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 0.047UF 50V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Mounting Type :
Panel Mount
Size / Dimension :
0.236Diax0.502L 6.00mmx12.75mm
Inductance :
0.75 µH
Terminal Finish :
Silver
Current :
10A
Tolerance :
±20%
Insertion Loss (Max) :
70 dB
Height :
12.75mm
Physical Dimension :
D6.0XH12.75 (mm)/D0.236XH0.502 (inch)
Voltage - Rated :
50V
Published :
Factory Lead Time :
11 Weeks
Number of Functions :
1
Package / Case :
Axial, Bushing
JESD-609 Code :
e4
Packaging :
Bulk
Diameter :
6mm
Series :
SFLM
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
0.047µF