SFCIC5000471MX0
Mfr.Part #
SFCIC5000471MX0
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Description
CAP FEEDTHRU 470PF 500V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT; TEMP CHARACTERISTIC CODE ALSO AVAILABLE IN C0G
Capacitance :
470pF
Terminal Finish :
Silver
Mounting Type :
Panel Mount
Package / Case :
Axial, Bushing
JESD-609 Code :
e4
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current :
10A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
500V
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Number of Functions :
1
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
11 Weeks
Packaging :
Bulk
Insertion Loss (Max) :
35 dB
Thread Size :
2BA
Size / Dimension :
0.250Diax0.453L 6.35mmx11.50mm
Tolerance :
±20%