SFCIC2000154MX0
Mfr.Part #
SFCIC2000154MX0
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Description
CAP FEEDTHRU 0.15UF 200V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Physical Dimension :
D6.35XL11.5 (mm)/D0.25XL0.453 (inch)
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Panel Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e4
Temperature Coefficient :
X7R
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT
Terminal Finish :
Silver
Number of Functions :
1
Voltage - Rated :
200V
Diameter :
6.35mm
Current :
10A
Thread Size :
2BA
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Insertion Loss (Max) :
70 dB
Size / Dimension :
0.250Diax0.453L 6.35mmx11.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Axial, Bushing
Factory Lead Time :
11 Weeks
Packaging :
Bulk
Capacitance :
0.15μF