SFCDP5000942MX1
Mfr.Part #
SFCDP5000942MX1
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Description
CAP FEEDTHRU 9400PF 500V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Max DC Current :
10A
Tolerance :
±20%
Series :
SFCD
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
X7R
Thread Size :
Number of Functions :
1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Packaging :
Bulk
Additional Feature :
PI-TYPE CIRCUIT
Inductance :
0.25 µH
Factory Lead Time :
11 Weeks
Insertion Loss :
68dB @ 100MHz
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Circuit Type :
Filter
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.250Diax0.467L 6.35mmx11.85mm
Voltage - Rated :
500V