SFCDC2000154MX1
Mfr.Part #
SFCDC2000154MX1
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Description
CAP FEEDTHRU 0.15UF 200V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Series :
SFCD
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
200V
Thread Size :
Physical Dimension :
D6.35XH11.85 (mm)/D0.25XH0.467 (inch)
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT; WITH NUTS AND WASHERS
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.250Diax0.467L 6.35mmx11.85mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Number of Functions :
1
Package / Case :
Axial, Bushing
Current :
10A
JESD-609 Code :
e4
Tolerance :
±20%
Inductance :
0.75 µH
Mounting Type :
Panel Mount
Terminal Finish :
Silver
Diameter :
6.35mm
Packaging :
Bulk
Capacitance :
0.15μF
Height :
11.85mm