SFCDP5000441MC1
Mfr.Part #
SFCDP5000441MC1
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Description
CAP FEEDTHRU 440PF 500V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Additional Feature :
PI-TYPE CIRCUIT
Series :
SFCD
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Insertion Loss :
20dB @ 100MHz
Mounting Type :
Panel Mount
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Terminal Finish :
Silver
Number of Functions :
1
Published :
Package / Case :
Axial, Bushing
Thread Size :
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Inductance :
0.25 µH
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
440pF
Current :
10A
Size / Dimension :
0.250Diax0.467L 6.35mmx11.85mm