SFCDC5000471MX1
Mfr.Part #
SFCDC5000471MX1
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Description
CAP FEEDTHRU 470PF 500V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Insertion Loss :
16dB @ 100MHz
Size / Dimension :
0.250Diax0.467L 6.35mmx11.85mm
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Mounting Type :
Panel Mount
Thread Size :
Number of Functions :
1
Packaging :
Bulk
Series :
SFCD
Published :
Package / Case :
Axial, Bushing
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Factory Lead Time :
11 Weeks
JESD-609 Code :
e4
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT; TEMP CHARACTERISTIC CODE ALSO AVAILABLE IN C0G
Current :
10A
Capacitance :
470pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
500V
Terminal Finish :
Silver
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R
Inductance :
0.75 µH