SFBLL5000470ZC0
Mfr.Part #
SFBLL5000470ZC0
Description
CAP FEEDTHRU 47PF 500V AXIAL
Feed Through Capacitors
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Current :
10A
Capacitance :
47pF
Series :
SFBL
Inductance :
0.05 µH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Functions :
1
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mounting Type :
Panel Mount
Additional Feature :
L-C TYPE CIRCUIT
Insertion Loss :
2dB @ 100MHz
Thread Size :
M4x0.7
Size / Dimension :
0.187Diax0.362L 4.75mmx9.20mm
Output Impedance :
50Ohm Ω
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
-20% +80%