SFBLC5000151MC0
Mfr.Part #
SFBLC5000151MC0
Description
CAP FEEDTHRU 150PF 500V AXIAL
Capacitance :
150pF
Size / Dimension :
0.187Diax0.362L 4.75mmx9.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Axial, Bushing
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±20%
Current :
10A
Mounting Type :
Panel Mount
Insertion Loss :
7dB @ 100MHz
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Output Impedance :
50Ohm Ω