SFBCP5000940ZC0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFBCP5000940ZC0
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 94PF 500V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Output Impedance :
50Ohm Ω
Additional Feature :
PI-TYPE CIRCUIT
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Mounting Type :
Panel Mount
Capacitance :
94pF
Packaging :
Bulk
Thread Size :
8-32
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Axial, Bushing
Insertion Loss :
6dB @ 100MHz
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Published :
Inductance :
0.075 µH
Terminal Finish :
Silver
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
SFBC
Current :
10A
Tolerance :
-20% +80%
Size / Dimension :
0.187Diax0.362L 4.75mmx9.20mm
Voltage - Rated :
500V