SFBCC0500473MX1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFBCC0500473MX1
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 0.047UF 50V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e4
Number of Functions :
1
Published :
Insertion Loss (Max) :
70 dB
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Circuit Type :
Filter
Inductance :
0.5 µH
Max DC Current :
10A
Size / Dimension :
0.187Diax0.362L 4.75mmx9.20mm
Tolerance :
±20%
Packaging :
Bulk
Output Impedance :
50Ohm Ω
Package / Case :
Axial, Bushing
Mount :
Through Hole
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT; NUTS AND WASHERS
Series :
SFBC
Thread Size :
8-32
Capacitance :
0.047µF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
50V