SFBCL5000682MX1
Mfr.Part #
SFBCL5000682MX1
Description
CAP FEEDTHRU 6800PF 500V AXIAL
Inductance :
0.05 µH
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Package / Case :
Axial, Bushing
Max DC Current :
10A
Insertion Loss :
41dB @ 100MHz
Size / Dimension :
0.187Diax0.362L 4.75mmx9.20mm
Circuit Type :
Filter
Voltage - Rated :
500V
Number of Functions :
1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
6800pF
Tolerance :
±20%
Output Impedance :
50Ohm Ω