SFBCL5000680MC1
Mfr.Part #
SFBCL5000680MC1
Description
CAP FEEDTHRU 68PF 20% 500V AXIAL
Axial, Bushing
Terminal Finish :
Silver
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Panel Mount
Size / Dimension :
0.187Diax0.362L 4.75mmx9.20mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
500V
Thread Size :
8-32
Output Impedance :
50Ohm Ω
Insertion Loss :
4dB @ 100MHz
Published :
Capacitance :
68pF
Number of Functions :
1
Inductance :
0.05 µH
LC-TYPE CIRCUIT
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Series :
SFBC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current :
10A
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm