SFBCL5000330ZC1
Mfr.Part #
SFBCL5000330ZC1
Description
CAP FEEDTHRU 33PF 500V AXIAL
Output Impedance :
50Ohm Ω
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Number of Functions :
1
Packaging :
Bulk
Additional Feature :
LC-TYPE CIRCUIT
Size / Dimension :
0.187Diax0.362L 4.75mmx9.20mm
Current :
10A
Tolerance :
-20% +80%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Inductance :
0.05 µH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Axial, Bushing
Insertion Loss :
1dB @ 100MHz
Capacitance :
33pF
Voltage - Rated :
500V