SFBCL5000100ZC0
Mfr.Part #
SFBCL5000100ZC0
Description
CAP FEEDTHRU 10PF 500V AXIAL
1
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Tolerance :
-20% +80%
e4
Insertion Loss (Max) :
6 dB
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Output Impedance :
50Ohm Ω
Inductance :
0.05 µH
Additional Feature :
LC-TYPE CIRCUIT
Size / Dimension :
0.187Diax0.362L 4.75mmx9.20mm
Capacitance :
10pF
Current :
10A