SFAJL5000331MC0
Mfr.Part #
SFAJL5000331MC0
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Description
CAP FEEDTHRU 330PF 500V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Additional Feature :
LC-TYPE CIRCUIT
Packaging :
Bulk
Capacitance :
330pF
Current :
10A
Insertion Loss :
16dB @ 100MHz
Inductance :
0.05 µH
Mounting Type :
Panel Mount
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
JESD-609 Code :
e4
Package / Case :
Axial, Bushing
Terminal Finish :
Silver
Number of Functions :
1
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Size / Dimension :
0.157Diax0.362L 4.00mmx9.20mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Rated :
500V
Series :
SFAJ
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C