SFAJC5000101MC0
Mfr.Part #
SFAJC5000101MC0
Description
CAP FEEDTHRU 100PF 500V AXIAL
11 Weeks
Number of Functions :
1
Mount :
Through Hole
Current :
10A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Silver
Packaging :
Bulk
Thread Size :
M3x0.5
Series :
SFAJ
Size / Dimension :
0.157Diax0.362L 4.00mmx9.20mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Published :
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±20%
Insertion Loss :
4dB @ 100MHz
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT
Capacitance :
100pF