SFAJC5000680MC0
Mfr.Part #
SFAJC5000680MC0
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Description
CAP FEEDTHRU 68PF 20% 500V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e4
Published :
Factory Lead Time :
11 Weeks
Current :
10A
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.157Diax0.362L 4.00mmx9.20mm
Capacitance :
68pF
Terminal Finish :
Silver
Insertion Loss :
2dB @ 100MHz
Series :
SFAJ
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Panel Mount
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Thread Size :
M3x0.5
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm