SBSPP0500333MXR
Mfr.Part #
SBSPP0500333MXR
Package / Case
1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Description
SURFACE MOUNT PI FILTER
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
ESD Protection :
No
Voltage - Rated :
50V
Current :
1A
Inductance :
0.25 µH
Values :
C = 0.033μF
Attenuation Value :
37dB @ 100MHz
Series :
SBSP
Height :
0.071 1.80mm
Length :
3.2mm
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
33000μF
Number of Functions :
1
Type :
Low Pass
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
DC Resistance (DCR) (Max) :
0.5Ohm
Published :
Insertion Loss (Max) :
60 dB
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Filter Order :
3rd
Factory Lead Time :
11 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Channels :
1
Additional Feature :
PI-TYPE CIRCUIT
Operating Temperature (Min) :
-55°C