RF1S17N06L
Mfr.Part #
RF1S17N06L
Manufacturer
Harris Corporation
Package / Case
TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Datasheet
Download
Description
DISCRETE ,LOGIC LEVEL GATE (5V),
Manufacturer :
Harris Corporation
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
Vgs (Max) :
Product Status :
Active
Package / Case :
Package :
Bulk
Power Dissipation (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
17A
Vgs(th) (Max) @ Id :
Supplier Device Package :
TO-263AB
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss) :
60 V
Series :
Operating Temperature :
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Datasheets
RF1S17N06L
Harris Corporation RF1S17N06L
RF1S17N06LSM datasheet pdf and Unclassified product details from Harris stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • EPC
    GANFET 2NCH 120V 3.4A DIE
  • EPC
    GAN TRANS SYMMETRICAL HALF BRIDG
  • ROHM Semiconductor
    MOSFET 2N-CH 1200V 300A
  • Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation
    MOSFET 2 N-CHANNEL 20V 250MA US6
  • Diodes Incorporated
    MOSFET N/P-CH 20V SOT26